flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Правила

зі здійснення заходів з охорони приміщень суду, підтримання громадського порядку та проведення перепускного режиму в Балтському районному суді

1. Загальні положення.

1.1. Відповідно до Правил пропуску осіб до приміщень суду та на їх територію транспортних засобів, затверджених спільним наказом ДСА України та МВС України від 12.09.05 за № 102/765,  розроблено Порядок зі здійснення заходів з охорони приміщень суду, підтримання громадського порядку та проведення перепускного режиму в Балтському районному суді  Одеської області (далі - Правила).

1.2. Правила визначають порядок та підстави перебування осіб у приміщенні Балтського районного суду  Одеської області (далі - Суд), повноваження працівників Суду з питань організації прибуття осіб до приміщення Суду та їх перебування в ньому. Правила встановлюють вимоги до зовнішнього вигляду, поведінки працівників та інших осіб, що знаходяться у приміщенні Суду.

1.3. На Правила поширюється диспозиція ст.1853 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Відповідно, за їх порушення громадяни – відвідувачі приміщення Суду, можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності за неповагу до Суду та порушення порядку під час судового засідання. Працівники Суду за порушення Правил можуть бути притягнуті у встановленому законодавством порядку до дисциплінарної відповідальності або позбавлені повністю чи частково щомісячної премії.

1.4. Зміст даних Правил доводиться до відома суддів та працівників Суду. Витяги із цих Правил у частині, що стосується осіб, які відвідують приміщення Суду, вивішуються для загального ознайомлення у приміщенні Суду на дошці об’яв та офіційному веб-сайті Суду.  

 

 

2. Підстави та порядок проходження до приміщення Суду.

2.1. Підстави та порядок проходження до приміщення Суду працівників Суду.

2.1.1. Прохід працівників (практикантів, стажистів) Суду на територію та до приміщень адмінбудинку і вихід здійснюється через контрольно-пропускний пункт (КПП).

2.1.2. Судовий розпорядник, відповідальний за здійснення заходів з охорони приміщення суду, підтримання громадського порядку та здійснення перепускного режиму в Балтському районному суді (далі – судовий розпорядник), має право перевірити службове посвідчення працівників Суду або, у разі його відсутності, паспорт. У разі відсутності службового посвідчення або паспорту судовий розпорядник доповідає про даний факт керівнику апарату Суду (заступнику керівника апарату) і допускає працівника до приміщення Суду лише після з’ясування його особи.

 

2.2. Підстави проходження до приміщення Суду осіб, які не є працівниками Суду.

2.2.1. Особи, які не є працівниками Суду, можуть бути допущені до приміщення адмінбудівлі судовим розпорядником у робочі дні з 8 до 17 години у випадках:

-  їх виклику у судові засідання в якості сторін, представників сторін, третіх осіб, спеціалістів, експертів, перекладачів – на час розгляду справи;

-  виявлення бажання бути присутніми у залах судових засідань під час слухання справ, у відкритих судових засіданнях – на час розгляду справи;

-  запису на особистий прийом до голови Суду, керівника апарату Суду – у визначений наказом голови Суду день та час прийому громадян.

Даний перелік підстав допуску у приміщення Суду осіб, які не є працівниками, є вичерпним. 

2.2.2. До приміщення Суду вільно допускаються працівники прокуратури, співробітники Служби безпеки України, МВС України, посадові особи органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, Народні депутати України, а також інші працівники підприємств, установ та організації у службових питаннях, за умови пред’явлення службових посвідчень та супроводу працівником апарату Суду.

2.2.3. Отримання копій процесуальних документів, інформації про рух справ, які знаходяться у провадженні Балтського районного суду  Одеської області, та будь-якої іншої інформації з приводу роботи Суду, здачі заяв, скарг, у тому числі апеляцій, клопотань, звернень, повідомлень, листів та будь-яких інших документів здійснюється через  канцелярію Суду. 

 

2.3. Підстави відмови у проходженні до приміщення Суду особам, які не є працівниками Суду.

2.3.1. Відвідування приміщення Суду громадянами для поза процесуального спілкування з суддями та працівниками Суду з метою з’ясування позицій та перспектив розгляду конкретних Справ, здійснення впливу на суддів та працівників Суду, отримання консультацій та порад з питань здійснення правосуддя, чи правових питань – є недопустимим.

2.3.2. Не допускається відвідування приміщення Суду громадянами з ознаками алкогольного чи наркотичного сп’яніння, а також особами у віці до 16 років.

2.3.3. Не допускається відвідування приміщення Суду у спортивному одязі, одязі з прозорих тканин, у неохайному одязі, а також у одязі, який містить на собі нецензурні чи образливі вислови на адресу громадян або образливі чи зневажливі вислови на адресу Суду. Не допускається проходження до Суду у цирковому, театральному чи маскарадному одязі з розмальованими обличчями та відкритими частинами тіла (за виключенням татуювань).

2.3.4. Не допускається внесення громадянами у приміщення Суду будь-яких колючих чи ріжучих предметів або холодної та вогнепальної зброї, будь-яких видів газової зброї (пістолетів, газових балонів, тощо), зброї під гумову кулю, дитячої іграшкової зброї, вибухових засобів та речовин, спиртних напоїв, наркотичних засобів.

Внесення інструментів робітниками, які виконують поточні ремонти у приміщенні Суду, допускається лише у присутності штатного працівника Суду.

2.3.5. Не допускається проходження до приміщення Суду з домашніми чи хижими тваринами та птицею.

2.3.6. Не допускається проходження до приміщення Суду з плакатами чи транспарантами будь-якого змісту.

2.3.7. Не допускається проходження до приміщення Суду громадян з будь-якими візками, велосипедами, мотоциклами, сумками, валізами чи іншими предметами розміром більше як: 40см Х 15см Х 25см (крім портфелів, папок для паперів та дамських сумок).  

 

2.4. Порядок пропуску осіб, які не є працівниками Суду.

2.4.1. Судовий розпорядник здійснює пропуск осіб до приміщення Суду у відповідності з цими Правилами,  Правилами пропуску осіб до приміщень залів судів та на їх територію транспортних засобів, затвердженими наказом ДСА України та МВС України №102/765 від 12.09.05 .

2.4.2. Пропуск відвідувачів до приміщення Суду здійснюється на підставі документу, що посвідчує особу (особистого внутрішнього чи закордонного паспорту, службового посвідчення, водійського чи пенсійного посвідчення, тощо). Під час пропуску відвідувачів до приміщення Суду співробітники охорони зобов’язані перевірити наявність у відвідувачів предметів, переміщення яких до приміщення Суду заборонено нормами діючого законодавства та цими Правилами.

2.4.3. Прохід на територію адмінбудівлі та вихід осіб здійснюється протягом робочого дня за пред'явленням документів, що засвідчують особу, у такому порядку:

а) відвідувачі Суду, які прибули для участі в судових засіданнях - за пред'явленням документів, що засвідчують особу та відповідної ухвали суду, через пост на 1-му вході до адмінбудівлі;

б) відвідувачі Суду, які прибули для подачі документів до канцелярії Суду, на особистий прийом громадян керівництвом Суду (в дні прийому), для ознайомлення з матеріалами справи чи отримання процесуальних документів наручно, тощо - за пред'явленням документів, що засвідчують особу, з реєстрацією у журналі обліку відвідувачів, через пост на 1-му вході до адмінбудівлі;

в) народні депутати, міністри та голови державних комітетів України, працівники Кабінету Міністрів України та міністерств від начальників управлінь та вище - за службовими посвідченнями з реєстрацією у журналі обліку відвідувачів посту;

г) працівники правоохоронних та контролюючих органів: Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, Головного контрольно-ревізійного управління України, Державної фіскальної служби України (які не є учасниками судового процесу) - за службовими посвідченнями з реєстрацією у журналі обліку відвідувачів посту з наступним проходом через турнікети посту охорони у супроводі працівників Суду;

ґ) судді України, які прибули до Суду - за службовими посвідченнями з реєстрацією у журналі обліку відвідувачів через пост на центральному вході;

д) відвідувачі, які прибули до голови Суду - за документами, що засвідчують особу, за умови попереднього інформування помічником судді (голови Суду) у супроводі зазначеного помічника.

є) особи, які прибули до суддів чи працівників Суду з особистих питань, допускаються до приміщення з дозволу голови Суду, суддів чи керівника апарату Суду.

 

3. Правила поведінки осіб у приміщенні Суду.

3.1. Відвідувачам у приміщенні Суду забороняється голосно розмовляти, вчиняти сварки між собою та з працівниками Суду чи співробітниками охорони, у будь-який спосіб перешкоджати нормальній роботі Суддів та працівників Суду. Відвідувачам у приміщенні Суду забороняється висловлювати образи на адреси суддів, працівників Суду та судового розпорядника, пошкоджувати будівлю та майно Суду. Забороняється в приміщенні Суду демонструвати плакати та заклики будь-якого змісту.

3.2. Відвідувачі у приміщенні Суду зобов’язані виконувати вимоги суддів, працівників Суду та судового розпорядника з питань дотримання громадського порядку та цих Правил.

3.3. У разі порушення відвідувачами громадського порядку, вимог даних Правил, судовий розпорядник зобов’язаний забезпечити порядок у приміщенні Суду або за власною ініціативою чи за вимогою голови Суду, суддів, працівників Суду вивести порушників із приміщення Суду.

3.4. У залах судових засідань під час розгляду справ відвідувачі: учасники процесу та слухачі, зобов’язані виконувати вимоги головуючого по справі. Слухачі зобов’язані підтримувати тишу під час ведення судового процесу, виходити та заходити до залу судового засідання, у якому розглядається справа, виключно з дозволу головуючого. Під час розгляду справи слухачам та учасникам процесу забороняється користуватись мобільними телефонами. Слухачам забороняється розмовляти в процесі, допускати будь-які вислови на адресу Суду чи учасників процесу, будь-яким іншим чином порушувати порядок у судовому засіданні чи виражати неповагу до суду або встановленим Правилам.

3.5. У разі порушення відвідувачем громадського порядку чи вимог даних Правил поведінки у Суді, судовим розпорядником за власною ініціативою, чи за розпорядженням голови Суду  або суддів, має складатись протокол про адміністративне правопорушення за статтею 185-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

  

4. Дії при виникненні, підозрі виникнення надзвичайних обставин.

4.1. При виникненні надзвичайних обставин, а саме: виявленні джерел займання, пошкоджень електричних, водяних, каналізаційних мереж, інших аварій, особа, яка їх виявила, негайно сповіщає про те, що сталося, голову Суду або керівника апарату Суду і вживає термінових заходів щодо ліквідації пожежі або аварії (викликає пожежну команду або відповідну аварійну службу, відключає, якщо це можливо, електричну мережу, систему водопостачання тощо, з використанням штатних засобів робить все можливе для локалізації пожежі або аварії та зменшення втрат і пошкоджень).

4.2. При прибутті екстрених служб судовий розпорядник сприяє у забезпеченні їх діяльність з ліквідації пожежі або аварії та контролює, в межах можливого, збереження документації, обладнання та іншого майна, забезпечуючи в той же час належну охорону об'єкта.