flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Рада Європи позитивно оцінила ефективність забезпечення правосуддя в Україні

23 травня 2013, 14:25

 26 квітня 2013 року у Києві відбувся круглий стіл в рамках спільного проекту Європейського Союзу і Ради Європи «Зміцнення судової реформи в країнах Східного партнерства» - повідомляють прес-служби Державної судової адміністрації України ти Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Європейські експерти презентували звіт «Ефективність систем забезпечення правосуддя». Інформацію, що стосується широкого спектра діяльності українських судів, фахівці з Європи збирали та опрацьовували впродовж шести місяців. Зібрані дані й представлені у звіті перевірялися на науковому рівні декілька разів.
Експерти Європейської комісії з ефективності правосуддя (CEPEJ) проаналізували роботу пілотних судів Київської та Одеської областей. Тенденцію до підвищення продуктивності діяльності українських судів, а саме швидкості діловодства та тривалості перебування справ на розгляді, відзначили представники Ради Європи. Їх висновки базуються на статистичних даних, отриманих в процесі дослідження.
Георг Става, Віце-президент Європейської комісії з ефективності правосуддя зазначив, що останнім часом в Україні збільшилась кількість справ, що розглядаються в судах. Та попри це судова система загалом працює дуже добре, зокрема, що стосується дотримання встановлених термінів розгляду справ. Рада Європи і Європейський суд з прав людини приділяють особливу увагу питанню дотримання «розумних строків» судового розгляду та ефективному виконанню судових рішень.
Згідно з висновками експертів, Україна має найкращі показники серед згаданих країн і потенціал до їхнього подальшого вдосконалення. «В Україні дуже хороші показники із забезпечення діяльності судів. Ви можете бути прикладом для наслідування іншими країнами. Зокрема, саме в Україні бюджетний запит обраховується із реальних  розрахунків та статистичних показників», - наголосив член Робочої групи з оцінювання судових систем Європейської Комісії з ефективності правосуддя (CEPEJ) Адіс Ходжіч